Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Białogórze to największa atrakcja turystyczna tej niedużej miejscowości. Na plaże możemy dotrzeć ulicą Morską - utwardzona, asfaltowa droga - można nią podjechać na plażę bryczką albo rowerem. Od ulicy plażowej droga na plażę wiedzie przez las. Plaża jest piaszczysta i szeroka. więcej »

Wejścia od ulic Plażowa i Morska

Motylarnia Karwia

Kilkadziesiąt gatunków żywych, swobodnie latających, największych i najbardziej kolorowych motyli świata w jednym miejscu! więcej »

ul. Kopernika 29A, Karwia

Rezerwat Przyrody

Rezerwat Przyrody Białogóra to obszar leśny o powierzchni ponad 200 hektarów. Jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie rośnie ponikło wielołodygowe i przygiełka brunatna, to także miejsce gniazdowania żurawi. Spacery w otoczeniu zieleni i szumu morza są niebywałą atrakcją dla miłośników nadmorskich krajobrazów. więcej »

Szlaki rowerowe

Trasa rowerowa z Białogóry do Dębek prowadzi terenami Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jadąc z Białogóry czerwonym szlakiem przejedziemy południowym skrajem rezerwatu "Białogóra", a potem przez urocze lasy dotrzemy do kolejnego - "Piaśnickich Łąk" i do Dębek. więcej »

84-113 Białogóra

Jezioro Żarnowieckie

Jezioro Żarnowieckie położone jest kilka kilometrów na południowy-wschód od Białogóry. Jezioro o powierzchni ponad 1400 hektarów ma charakter rynnowy - jest podłużne o długości prawie 8 kilometrów. Czysta i spokojna woda zachęca do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych, wędkowania. więcej »

5 km na poł-wsch od Białogóry

Słowiński Park Narodowy

Nazwa parku pochodzi od Słowińców - społeczności, która kiedyś zamieszkiwała rejony teraźniejszego parku. więcej »

Kopalino

Kopalino to nadmorska wioska położona między Łebą i Karwią, która znajduje się 2 km od Bałtyku. więcej »

Dębki

Dwie trzecie wioski mieści się w lesie. Zarówno plaża, jak i woda w morzu jest tutaj niebywale czysta. więcej »

Karwieńskie Błota

Wioskę Karwieńskie Błoto założono prawdopodobnie na początku XVII wieku na obszarach, które przedtem określano jako bagniska niewłaściwe do zamiarów osadniczych. więcej »

Karwia

W Karwi możesz wspaniale wypocząć po całorocznej pracy. Zregenerujesz siły, odprężysz umysł, spędzisz mile czas w ustronnym miejscu. więcej »

Ostrowo

Pomiędzy Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie leży licząca mniej więcej pięciuset stałych mieszkańców wieś Ostrowo. więcej »

Jastrzębia Góra

Pierwsze budynki zostały posadowione w tym miejscu dopiero na początku lat dwudziestych dwudziestego wieku - po przyłączeniu terenów tych do drugiej Rzeczypospolitej. więcej »