Karwia - jaka jest historia, jaka lokalizacja, co robić?

  • location_on Białogóra, ul. undefined

W Karwi możesz wspaniale wypocząć po całorocznej pracy. Zregenerujesz siły, odprężysz umysł, spędzisz mile czas w ustronnym miejscu. To jedno z niewielu już miejsc nad polskim morzem, jakie ciągle trzyma się tradycji rybackiej. Karwia znajduje się pomiędzy Dębkami i Jastrzębią Górą. To fantastyczne miejsce na spędzenie urlopu z całą rodziną, bądź na miesiąc miodowy. Odległość między Karwią a Białogórą wynosi około 25 km, więc warto wybrać się tam na wycieczkę.

Co wato zobaczyć będąc w Karwi?

Plaża w Karwi jest szeroka, a sam piasek niezwykle drobny i złocisty. Można tu wypoczywać, opalać się i wznosić zamki z piasku. Jeżeli chcemy spędzić urlop w ciszy i spokoju, to udajmy się właśnie do Karwi.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Będąc w Karwi warto wybrać się do Parku Krajobrazowego na wyciszający spacer. 5 stycznia 1978 roku został utworzony jeden z pierwszych Parków Krajobrazowych w Polsce. Park obejmuje ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Półwysep Helski, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej. Celem utworzenia parku jest ochrona i popularyzacja naturalnych walorów środowiska przyrodniczego, wartości historycznych i kulturowych. Występują tu wszystkie typy brzegów morskich, charakterystyczne dla południowego Bałtyku - klifowe (z malowniczymi wąwozami), wydmowe i niskie wybrzeża zalewowe. Na terenie NPK i jego otuliny utworzono 14 rezerwatów, 5 użytków ekologicznych, 1 stanowisko dokumentacyjne przyrody nieożywionej, 2 obszary specjalnej ochrony ptaków.

JAZDA KONNA (ul. Łąkowa 1, tel. 725 065 435)

Amatorzy koni mają możliwość skorzystania z jazdy konnej, przejazdów po maneżu, oprowadzania na koniu lub kucu, przejazdów po terenie oraz wyjazdów na plażę. Z tego typu atrakcji można skorzystać w Karwi, Jastrzębiej Górze oraz w Krokowej. W okolicy Karwi (jakieś 5 km, tuż przy głównej drodze Wejherowo – Krokowa – Karwia) w Parszczycach znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne RUMAK - które oferuje jazdę konną pod nadzorem instruktora, dla dzieci, osób początkujących oraz dla zaawansowanych. Dodatkowo jazda konna w terenie, przejażdżki bryczką po pięknej okolicy oraz kucykiem BLAMKĄ. Ponadto oferujemy przejazdy na quadach dla dzieci i dorosłych, którymi można się poruszać po naszym torze umiejscowionym wśród pól. A najmłodszych zapraszamy do zwiedzania naszego mini zoo. 

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.bialogora.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0