Kopalino - jakie są tu atrakcje, jaka jest plaża?

  • location_on Białogóra, ul. undefined

Kopalino – to nadmorska wioska położona między Łebą i Karwią, która znajduje się 2 km od Bałtyku. To miejsce, będzie wymarzone dla osób lubiących spokój – pobliskie jezioro Kopalińskie, pola namiotowe nad jego brzegiem czy kaszubskie domy i pensjonaty tworzą jedyny w swoim rodzaju nastrój, a jednocześnie zapewniają noclegi w Kopalinie. Odległość między Kopalinem a Białogórą wynosi 15 km.

Co warto zobaczyć?

 

PLAŻA

Mimo że do plaży jest około 2-2,5 kilometra, to spokojnie można na nią dojść pieszo czy rowerem można też podjechać samochodem - parkować można mniej więcej 50 metrów od plaży.

JEZIORO KOPALIŃSKIE

Jezioro Kopalińskie położone jest około 1 km od centrum Kopalina i od morza. Jezioro Kopalińskie ma powierzchnię trochę ponad 8 hektarów i głębokości około 3 metrów. Jezioro otoczone jest pięknym nadmorskim lasem. Drzewa wrastają korzeniami do wody. Do jeziora można dojść kierując się na plażę piaskową drogą. Jezioro jest zasobne w ryby (głównie liny, szczupaki, węgorze), można tu wędkować, a łódź pożyczyć na brzegu.

WYCIECZKI

Szlaki piesze i rowerowe prowadzą po malowniczych zakątkach okolic Kopalina – można wybrać się np. do latarni Stilo lub do Białogóry. W miejscowości istnieje możliwość wypożyczenia rowerów.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.bialogora.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0