Ostrowo - jakie atrakcje, jaka lokalizacja, jaka plaża?

  • location_on Białogóra, ul. undefined

Pomiędzy Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie leży licząca mniej więcej pięciuset stałych mieszkańców wieś Ostrowo. Okolica znajdującego się na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś często zatapiana i obszary na wzniesieniu były wyspą - stąd też określenie miejscowości (ostrów - wyspa). Odległość Ostrowa od Białogórze wynosi 36 km. 

Jakie atrakcje czekają w Ostrowie?

 

PLAŻA

Wprawdzie do brzegu Bałtyku jest około jednego kilometra, to wytyczone są w tej okolicy dwa strzeżone nadmorskie kąpieliska. Sama plaża jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, bez kamieni. Dodatkowego czaru dodaje jej wpływająca Czarna Woda - okoliczna rzeczka.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Nadmorski Park Krajobrazowy - to jeden z pierwszych założonych w Polsce parków krajobrazowych (5 stycznia 1978 roku). Park obejmuje swoją ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego, Mierzeje Helską i fragmenty Zat. Puckiej.

KORTY TENISOWE (ul. Jagodowa 3, tel. 696 464 333)

Dla lubiących aktywny wypoczynek, na terenie ośrodka wczasowego "Dom pod Pelikanem" są dostępne korty tenisowe. Za opłatą, można z nich korzystać także nie korzystając z zakwaterowania w obiekcie. Korty są oświetlone, więc także późna pora nie stanowi problemu. 

ZABYTKOWA CHATA KASZUBSKA (ul. Zabytkowa 23)

Przy skrzyżowaniu ulic Zabytkowej i Dożynkowej znajduje się miejsce, w którym od dwustu lat stał zabytkowy budynek mieszkalny wraz z zabudowaniami gospodarczymi.  Architektura budowli była typowa dla obszaru Północnych Kaszub z przełomu XVII i XIX wieku.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.bialogora.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0